samochodu ciężarowego z komisu

Korzyści z zakupu samochodu ciężarowego z komisu

Samochody ciężarowe wykorzystywane do transportu towarów, materiałów budowlanych czy płodów rolnych są potrzebne w wielu firmach. Nie wszystkie jednak korzystają z nich na tyle intensywnie i często, aby zakup nowego pojazdu okazał się dla nich opłacalny. Kiedy nie chcesz przepłacać, rozważ zakup używanego samochodu ciężarowego. Skąd? Najbezpieczniej z oficjalnie działającego komisu. 

Komis samochodów ciężarowych – co oferuje? 

Komisy pojazdów ciężarowych oferują szeroki wybór różnych typów (ciągniki siodłowe, naczepy, auta ciężarowe, TIR-y), modeli i marek aut. Pochodzą one z konkretnego źródła i są odpowiednio przetestowane oraz przygotowane do dalszej odsprzedaży. Gwarantuje to kupującym dostęp do sporego wachlarza samochodów i zwiększa szanse na znalezienie tego najlepszego i to w dobrej cenie. Nie jest bowiem tajemnicą, że zakup auta używanego jest znacznie tańszy niż nowego. Szczególnie, gdy weźmiesz pod uwagę opcję wymienienia swojego dotychczasowego pojazdu na nowy (z dopłatą) lub skorzystania z dostępnych opcji finansowania (leasing, kredyt). 

Czy to się opłaca? Zalety współpracy z komisem aut ciężarowych

Jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorcy wybierają komisy samochodowe, jest cena. Samochody ciężarowe tracą na wartości w miarę upływu czasu, co oznacza, że modele używane są znacznie tańsze niż nowe. Kupując pojazd z komisu, można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, a potem przeznaczyć je na inne inwestycje w firmie. 

A jeśli chodzi o aspekty finansowe, używane auta ciężarowe są bardziej przewidywalne w utrzymaniu. Samochody z komisu często są sprzedawane już po okresie gwarancyjnym, ale można je zakupić po znacznie niższej cenie. Dodatkowo, wiele komisów oferuje własne gwarancje lub programy ochrony sprzedawcy, które mogą zwiększyć pewność co do jakości pojazdu. Dokładnie widzisz też, co kupujesz, dlatego nie musisz obawiać się przykrych niespodzianek później.

Taka współpraca to także oszczędność czasu. Kupując nowy samochód ciężarowy, często trzeba czekać na dostawę z fabryki, co może potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy. W przypadku zakupu z komisu samochodu używanego można go mieć natychmiast lub w krótszym czasie, co pozwala zaoszczędzić czas i szybko rozpocząć pracę oraz generowanie zysków. 

Lepiej z komisu niż od sprzedawcy prywatnego

Przy zakupie samochodu ciężarowego z komisu, zazwyczaj można uzyskać dostęp do historii pojazdu, co może pomóc w ocenie jego stanu i potencjalnych problemów, przeprowadzonych napraw czy prac serwisowych. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zwiększyć pewność co do stanu technicznego pojazdu. Wszelkie potencjalne usterki naprawiane są z poziomu komisu. Ponadto, w razie jakiejkolwiek awarii, dostępność części jest duża – i to nie tylko nowych i oryginalnych, ale też zamienników w znacznie niższych cenach. 

Finansowanie zakupu – w komisie masz więcej opcji

Wiele komisów samochodowych oferuje różne opcje finansowania, co może pomóc przedsiębiorcom w zakupie samochodu ciężarowego bez konieczności wydawania dużej sumy pieniędzy od razu (jak ma to miejsce wtedy, gdy do transakcji dochodzi z osobą prywatną). To znaczy, że można rozłożyć koszty zakupu na raty lub skorzystać z leasingu, a następnie raty zaliczać do kosztów uzyskania przychodów. 

Pozostałe