Jaki jacht wybrać na początek?

Sporty motorowodne oferują szerokie możliwości spędzania wolnego czasu. Luksusowe jachty motorowodne można użytkować na wodach śródlądowych, jak i na morzu. Zapewniają łatwość przemieszczania się, wysoki komfort pływania i niezapomniane wrażenia. Planujesz rozpocząć przygodę z żeglarstwem motorowodnym? Zastanawiasz się jaki jacht wybrać na początek? Oferujemy luksusowe jachty motorowe na sprzedaż.

Wybór jachtów motorowodnych jest bardzo szeroki i zróżnicowany. To jednostki dostosowane do odpowiadania na konkretne potrzeby i oczekiwania użytkowników w zakresie:

  • szybkości,
  • manewrowości,
  • możliwości mieszkania na jachcie,
  • rozmiaru kajut,
  • wyposażenia dodatkowego podnoszącego standard jednostki.

Jacht motorowodny na dobry początek

Osobom, które nie posiadają wcześniejszych doświadczeń z żeglarstwem proponujemy jednostki o stosunkowo niewielkiej mocy silnika. Motorówki tego typu są bezpieczne, a zarazem łatwe w prowadzeniu. Część z nich nie wymaga posiadania patentu. Bez patentu możemy prowadzić jacht motorowodny o mocy silnika poniżej 10 kW.

Decydując się na zakup jednostki z silnikiem o niewielkiej mocy możemy wybrać spośród małych i zwinnych łódek dedykowanych do dziennego pływania, jak i motorówek wyposażonych w komfortowe kabiny. Te drugie doskonale wpisują się w potrzeby żeglarzy, którzy planują kilkudniowe pobyty na jachcie lub zakup jachtu do czarteru. W przypadku motorówek kabinowych warto jednak zastanowić się nad zdobyciem wymaganych uprawnień i zakupem jednostki o większej mocy silnika. Moc silnika każdorazowo powinna być bowiem dopasowana do ciężaru łódki. Im cięższa łódka, tym mocniejszy silnik jest potrzebny do komfortowego pływania i bezpiecznego wykonywania manewrów.

Jacht motorowodny dla doświadczonych żeglarzy

Żeglarze, którzy posiadają już obycie w świecie sportów motorowodnych najczęściej doskonale wiedzą, jakiej motorówki szukają. Możemy ich podzielić na dwie grupy. Pierwsza to fani adrenaliny i szybkiego śmigania po tafli wody. Dla nich liczyć się będzie przede wszystkim prędkość maksymalna łódki oraz jej stabilność na fali. Wyposażenie w kabinę będzie tu drugorzędne. Druga grupa to żeglarze ceniący sobie swobodę zwiedzania danego regionu od strony wody. Nie zależy im na osiąganiu bardzo dużych prędkości, ale liczą na optymalny komfort pod pokładem oraz moc silnika zapewniającą swobodę wykonywania manewrów w ciasnych portach i płytkich zatoczkach.

Niezależnie od tego, na jaki jacht motorowodny się zdecydujesz zwróć uwagę na markę silnika. W tym aspekcie warto wybierać jednostki renomowanych producentów oferujących szeroki zakres usług serwisowych i łatwy dostęp do części zamiennych.

Pozostałe